Opensailing | Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych

Aktualności

Grecka Flotylla – płyniemy na Festiwal Żagli ISSA

Categories:

W tym roku po raz kolejny organizujemy flotyllę żeglarską OPENSAILING i wybieramy się na Festiwal Żagli ISSA w pięknej i słonecznej Grecji. Spędzimy tam miłe chwile od 5 do 12 października 2019 r. W tym czasie będziemy rywalizować w regatach, kosztować wielu regionalnych potraw, pływać w ciepłym, lazurowym morzu i odwiedzać urokliwe i klimatyczne greckie wyspy. Żeglowanie to zabawa, więc podczas regat Festiwalu Żagli ISSA wszyscy są zwycięzcami. Żeglarstwo łączy nas wszystkich, ludzie z różnych krajów i kultur jednoczą się, aby przyjemnie spędzić czas pod żaglami. Wszyscy są mile widziani, więc nie przegapcie okazji, aby przeżyć niezapomniane chwile.  Tegoroczny Festiwal Żagli ISSA w Grecji zgromadzi jak zwykle załogi z różnych krajów. Nasz Opensailing Poland Team to już kilkadziesiąt osób, któe zapowiedziały swój udział i dokonały rejestracji. Planowana trasa festiwalowych rejsów i regat to Zatoka Sarońska (Ateny – Methana – Hydra – Egina – Epidauros – Ateny). Oczywiście w ciągu dnia pływamy a wieczorem podczas wspaniałej uczty integrujemy się przy dźwiękach greckiej muzyki. Czeka Was w tym roku szczególnie dużo niespodzianek, ponieważ nasza flotylla jest organizowana na szczególnym, jubileuszowym Festiwalu Żagli z okazji 50 rocznicy ISSA GLOBAL – International Sailing School Association.

Voucher podarunkowy – idealny prezent

Categories:

Obdaruj kogoś solidnym szkoleniem. To idealny prezent dla żeglarzy i motorowodniaków.
Zamów spersonalizowany voucher podarunkowy Szkoły Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych OPENSAILING. Możesz zamówić voucher na dowolne szkolenie i wybraną przez siebie wartość (wielokrotność 100 zł) do wykorzystania na cały zakres naszej oferty przez cały rok.

Spersonalizujemy Twój  voucher i prześlemy pocztą pod wskazany adres, tak aby stanowił doskonały prezent! Możemy przesłać go  także w formie elektronicznej.

REGULAMIN:

 1. Vouchery OPENSAILING są imienne i służą do uiszczania opłat za usługi OPENSAILING, nie podlegają wymianie na gotówkę.
 2. Voucher może być wykorzystany w dowolnym miejscu i terminie na dowolnej imprezie / szkoleniu umieszczonym na stronie opensailing.com.
 3. Vouchery są ważne tylko z potwierdzeniem wpłaty na konto bankowe. Przed realizacją będą weryfikowane w bazie danych pod kątem ich autentyczności.
 4. Możliwe jest przekazanie Vouchera imiennego do wykorzystania innej osobie.
 5. Voucher jest ważny przez rok od jego zakupu o ile nie została na nim wskazana indywidualna data ważności uzgodniona z kupującym.

Jeżeli chcecie podarować komuś bliskiemu Voucher na nasze imprezy prosimy o kontakt telefoniczny + 48 790 50 50 73 lub przez e-mail info@opensailing.com. Możecie skorzystać z formularza na stronie Kontakt.

Kursy SRC radiooperatora w systemie ISSA

Categories:

Zapraszamy na kurs SRC w systemie ISSA. Organizujemy je systematycznie w różnych miastach w Polsce: Poznaniu, Pile, Koszalinie (Mielno), Kątach Rybackich, Katowicach i w innych miejscach. Są to kursy kameralne prowadzone w kilkuosobowych grupach. Na życzenie zorganizujemy szkolenie w dowolnie wybranym mieście.

Są to kursy jednodniowe, jednak warto się przygotować kilka dni wcześniej – chociażby opanowując alfabet, którego znajomość jest jedną z najważniejszych umiejętności przy posługiwaniu się stacją radiową UKF poza granicami naszego kraju. Poza alfabetem kurs obejmuje kilkanaście wybranych elementów związanych z obsługą radia morskiego. Są to umiejętności wybitnie praktyczne. Nierozerwalnym elementem szkolenia są ćwiczenia praktyczne na rzeczywistych stacjach radiowych. Kurs trwa od 5 do 7 godzin w zależności od liczby uczestników i kończy się testem tego samego dnia.

Dysponujemy materiałami dydaktycznymi, których część uczestnicy otrzymują przed kursem (handbook – podręcznik SRC ISSA) a pozostałe wykorzystujemy w trakcie szkolenia. Nasze kursy prowadzone są wyłącznie przez certyfikowanych instruktorów SRC / VHF ISSA lub / i IMO. Prowadzimy szkolenia SRC w oparciu o programy ISSA, która jest członkiem Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU – najstarszej na świecie organizacji międzynarodowej, ustanowionej przez ONZ w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego.

Na kursie zdobędziesz niezbędną wiedzę od kompetentnych i doświadczonych instruktorów – o sposobach komunikowania się w niebezpieczeństwie, wzywania pomocy, wykorzystywania urządzeń na jachcie, odbierania prognozy pogody i ostrzeżeń nawigacyjnych. Nauczysz się, jak należy komunikować się z bosmanatami czy kapitanatami portów, strażą graniczną, innymi jednostkami…

Weekendowe kursy motorowodne

Categories:

Zapraszamy na nasze weekendowe kursy motorowodne. W najbliższym czasie organizujemy takie kursy w Mielnie, Pile, Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Kątach Rybackich, Włocławku, Gorzowie i innych miastach w Polsce. Szczegółową ofertę i terminy znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce >> Najbliższe wydarzenia.  Szkolimy na międzynarodowe certyfikaty ISSA oraz na patenty państwowe. Program szkolenia składa się z zintegrowanych bloków szkoleniowych. Główny nacisk kładziemy na praktyczną stronę szkolenia. Typowy organizowany przez nas kurs Sternik Motorowodny i Inland Power Yacht Skipper trwa jeden weekend i jest zakończony egzaminem w ostatnim dniu szkolenia. Uczestnik może uzyskać po takim szkoleniu dwa patenty: polski i międzynarodowy ISSA, lub aplikować tylko o jeden.

Sternik Motorowodny to podstawowy polski patent motorowodny. Jeśli Chciałbyś pływać na motorówce lub na skuterze wodnym, ten kurs skierowany jest właśnie dla Ciebie. Na kursie dowiesz się  jak robić to bezpiecznie, a czerpać z tego wiele przyjemności. Patent sternika motorowodnego jest niezbędny do prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczenia na moc silnika po wodach śródlądowych oraz morskich na łodziach o długości do 12 m w odległości 2 Mm od brzegu lub po morskich wodach osłoniętych. Po morzu w porze dziennej. Jest on przydatny nie tylko dla  miłośników motorówek, ale także nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy.

Certyfikat Inland Power Yacht Skipper potwierdza umiejętność samodzielnego kierowania łodzią motorową w żegludze rekreacyjnej po wodach śródlądowych i do 2 Mm od brzegu. Daje możliwość holowania narciarza wodnego i pływających sprzętów rekreacyjnych. Szkolenie obejmuje także prowadzenie skuterów wodnych bez ograniczenia mocy. Teoria i praktyka odbywa się na łodzi motorowej mogącej płynąć w ślizgu.

Patenty ISSA spełniają wymogi określone dla międzynarodowych certyfikatów ICC (International Certificate of Competence) opisanych w Rezolucji Nr 40 z 16 października 1998r., wydanej przez Komisję d/s Transportu w Europie, będącą częścią Komisji Ekonomicznej ONZ, jako International Certificate for Operators of Pleasure Craft.

Kursy instruktorskie: żeglarstwa i sportów motorowodnych

Categories:

Zapraszamy na kursy instruktorskie. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego uczestnik szkolenia otrzymuje uprawnienia instruktora dyscypliny sportu o specjalizacji żeglarstwo lub sporty motorowodne (fakultatywnie oba). Dodatkowo absolwent otrzymuje legitymację Instuktora ISSA w wersji plastikowej w języku angielskim. Ukończenie kurs instruktora daje możliwość legalnego zatrudnienia m.in. w: związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, różnego rodzaju klubach sportowych i rekreacyjnych, a także klubach komercyjnych. Ponadto osoba posiadająca ww. kurs może współpracować przy wszelkiego rodzaju projektach unijnych, przy których wymagane jest wykazanie przez instruktora uprawnień zawodowych.

Dlaczego warto z nami?

 • ukończenie kursu umożliwia prowadzenie szkoleń żeglarskich na polskie uprawnienia;
 • ukończenie kursu umożliwia prowadzenie szkoleń żeglarskich na uprawnienia międzynarodowe ISSA;
 • stosujemy nowoczesne metody nauczania;
 • szkolenie prowadzi co najmniej dwóch doświadczonych trenerów – możliwość poznania dwóch różnych warsztatów pracy;
 • szkolenie ma charakter bardzo praktyczny – minimum teorii maksimum praktyki;
 • w trakcie kursu nie ma wykładów – zajęcia prowadzone są w trybie warsztatów – efektywne wykorzystanie czasu;
 • programy szkolenia dostosowane do aktualnych wymogów dominujących w branży.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby przystąpić do kursu?

 • należy być biegłym w zakresie, w jakim kandydat będzie prowadził kursy;
 • trzeba mieć ukończone 18 lat;
 • wykształcenie średnie;
 • entuzjastyczne podejście do żeglarstwa.

Jak wygląda szkolenie?

 • proponujemy 3 różne ścieżki szkolenia:
  • instruktor żeglarstwa śródlądowego,
  • instruktor żeglarstwa morskiego,
  • instruktor motorowodny;
 • schemat kursu:
  • seminarium wstępne (3 dni): standaryzacja umiejętności i zapoznanie z podstawowymi, zasadami prowadzenia szkoleń,
  • kurs podstawowy,
  • praktyka,
  • egzamin;
 • seminarium wstępne obejmuje wstępną standaryzację umiejętności i technik wykonywania manewrów oraz zapoznanie z podstawowymi zasadami prowadzenia szkoleń;
 • kurs podstawowy obejmuje: praktyczne utrwalenie umiejętności prowadzenia zajęć;
 • utrwalanie schematu zajęć z kursantami (kandydaci od początku samodzielnie prowadzą zajęcia);
 • podkreślanie naturalnych zalet kandydatów;
 • praca nad obszarami, które wymagają usprawnienia;
 • ćwiczenie nawyków przekazywania informacji zwrotnej.

KURSY ORGANIZOWANE SĄ WSPÓLNIE Z FEDERACJĄ SZKÓŁ ŻEGLARSKICH ISSA

Terminy i szczegółowe informacje na temat najbliższych organizowanych kursów instruktorskich znajdziecie na naszej stronie w zakładce >> Najbliższe wydarzenia