Zapraszamy na kurs SRC w systemie ISSA. Organizujemy je systematycznie w różnych miastach w Polsce: Poznaniu, Pile, Koszalinie (Mielno), Kątach Rybackich, Katowicach i w innych miejscach. Są to kursy kameralne prowadzone w kilkuosobowych grupach. Na życzenie zorganizujemy szkolenie w dowolnie wybranym mieście.

Są to kursy jednodniowe, jednak warto się przygotować kilka dni wcześniej – chociażby opanowując alfabet, którego znajomość jest jedną z najważniejszych umiejętności przy posługiwaniu się stacją radiową UKF poza granicami naszego kraju. Poza alfabetem kurs obejmuje kilkanaście wybranych elementów związanych z obsługą radia morskiego. Są to umiejętności wybitnie praktyczne. Nierozerwalnym elementem szkolenia są ćwiczenia praktyczne na rzeczywistych stacjach radiowych. Kurs trwa od 5 do 7 godzin w zależności od liczby uczestników i kończy się testem tego samego dnia.

Dysponujemy materiałami dydaktycznymi, których część uczestnicy otrzymują przed kursem (handbook – podręcznik SRC ISSA) a pozostałe wykorzystujemy w trakcie szkolenia. Nasze kursy prowadzone są wyłącznie przez certyfikowanych instruktorów SRC / VHF ISSA lub / i IMO. Prowadzimy szkolenia SRC w oparciu o programy ISSA, która jest członkiem Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU – najstarszej na świecie organizacji międzynarodowej, ustanowionej przez ONZ w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego.

Na kursie zdobędziesz niezbędną wiedzę od kompetentnych i doświadczonych instruktorów – o sposobach komunikowania się w niebezpieczeństwie, wzywania pomocy, wykorzystywania urządzeń na jachcie, odbierania prognozy pogody i ostrzeżeń nawigacyjnych. Nauczysz się, jak należy komunikować się z bosmanatami czy kapitanatami portów, strażą graniczną, innymi jednostkami…